top of page
 • Instagram
 • Facebook
 • YouTube

Vize Danışmanlığı Hizmetlerimiz

Kanada'ya eğitim, çalışma, oturum veya tatil amaçlı seyahat etmek isteyen adayların vize hazırlık ve başvuru süreçlerini doğru bir şekilde yönlendirmek ve rehberlik etmek amacıyla buradayız.

Öğrenci / ziyaretçi vizesi, çalışma / oturma izni, vatandaşlık ve göçmenlik başvurularınızda yanınızdayız. RCIC (Regulated Canadian Immigration Consultant) sertifikalı danışmanlarımızın uzmanlığıyla Kanada'daki hayatınızı birlikte planlayalım.

Kanada’ya Vize Nasıl Alınır?

Kanada’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları, Kanada vizesi almak zorundadır. Kanada Konsolosluğu tarafından verilen bir seyahat izni olan Kanada vizesini almak için, Kanada Konsolosluğu’nun belirlediği şartları yerine getirmek ve gerekli evrakları sunmak gerekmektedir. 

Kanada vizesi almak için, öncelikle seyahat amacınıza uygun bir vize türü seçmelisiniz. Kanada’ya turistik, ticari, aile ziyareti, eğitim, çalışma veya göçmenlik gibi farklı amaçlarla gidebilirsiniz. Her vize türü için farklı belge ve şartlar bulunmaktadır. Kanada vizesi başvurusunda bulunmadan önce, seçtiğiniz vize türüne ilişkin detaylı bilgi edinmeniz önemlidir.

Bu süreçte RCIC sertifikalı uzman danışmanlarımız, size gerekli belgeleri ve başvuru adımlarını detaylı bir şekilde anlatarak rehberlik eder. Danışmanlık alarak, vize sürecinizdeki karışıklığı ortadan kaldırabilir ve hedeflerinize emin adımlarla ilerleyebilirsiniz.

Hangi Vizeye Başvurmalıyım?

Kanada'ya seyahat amacınıza uygun en doğru vize türünü belirlemek, hem zaman hem de emek açısından önemlidir. Eğitim amacıyla mı geliyorsunuz, çalışmak mı istiyorsunuz, yoksa Kanada'da uzun süreli bir yaşam mı planlıyorsunuz?

Hangi vize türünün sizin hedeflerinize en uygun olduğunu belirlemekte size rehberlik ediyoruz. Yılların birikimiyle edindiğimiz bilgi ve deneyimle vize başvuru sürecinizi en başından itibaren titizlikle sürdürüyoruz.

Kanada’ya hangi amaçla gideceğinize bağlı olarak, farklı vize türlerine başvurabilirsiniz.

Kanada Ziyaretçi Vizesi

Türkiye'den Kanada'ya seyahat etmeyi planlayan kişilerin, gerekli şartları karşıladıklarını ispat eden resmi bir belge olan Ziyaretçi Vizesi almaları gerekmektedir. Ziyaretçi vizesi, 'turistik vize' olarak da adlandırılır. Kanada'ya seyahat edecek birçok kişi bu vizeye ihtiyaç duyar. Kanada üzerinden bir başka ülkeye geçiş yapacak olanların da bu vizeye ihtiyacı vardır. Danışmanlığımız sayesinde, vize sürecini hızlı ve kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Kanada'ya girişte, 6 aya kadar kalmak genel bir hak olarak sunulmaktadır, fakat sınır görevlileri duruma göre farklı kararlar alabilirler. Görevliler, kalış süresini pasaportunuza damga vurarak ya da "ziyaretçi kaydı" belgesi ile belirleyebilirler. Damga ya da belge almadıysanız, girişten itibaren 6 ay ya da pasaportunuzun süresi dolana kadar Kanada'da kalabilirsiniz.

Turistik Vize

Kanada, doğal güzellikleri, kültürel zenginlikleri ve misafirperver insanlarıyla turistler için popüler bir destinasyondur. Eğer Kanada'yı keşfetmeyi planlıyorsanız, turistik vize bu maceranız için ilk adımınız olacak. Başvuru sürecinde biyometrik verileriniz, finansal durumunuza dair belgeleriniz ve seyahat amacınızı açıkça ifade eden bir mektubunuzu hazırlamanız gerekiyor. Biz de C&C olarak, bu sürecin en verimli şekilde tamamlanmasında size kılavuzluk ediyoruz.

 

* TRV - Ziyaretçi İzni (Turist) hizmetimizin ücreti Kanada dışından 1,200 CAD; Kanada içinden 800 CAD'dır.
*CAD - Kanada Doları

Öğrenci Velisi Vizesi

Eğitimini Kanada'da sürdüren öğrencilerin aileleri için özel olarak düzenlenmiş bir vizedir. Bu vize sayesinde, öğrenciler eğitim hayatlarına adapte olurken yanlarında ailelerinin de olmalarını sağlar. Başvuru süreci, öğrencinin eğitim izniyle birlikte, aile üyeleri için gerekli ek belgeleri de içerir. Biz, bu sürecin en doğru ve hızlı şekilde ilerlemesini sağlamak için yanınızdayız.

* Öğrenci Velisi Vizesi hizmetimizin ücreti Kanada dışından 1,200 CAD; Kanada içinden 800 CAD'dır.

*CAD - Kanada Doları

Kanada Eğitim İzni (Öğrenci Vizesi)

Kanada'da eğitim almak isteyenler için öğrenci vizesi almak, yeni bir başlangıç yapmanın heyecanını taşıyan bir adımdır.

Kanada'da kaliteli bir ilkokul, lise, üniversite veya kolej eğitimi almak isteyen öğrenciler için öğrenci vizesi başvurularınızda baştan sona tüm süreç boyunca danışmanlık sağlıyoruz. Hangi eğitim kurumunun size uygun olduğunu belirlemekle başlayarak başvuru sürecinizdeki her adımı en iyi şekilde uyguluyoruz.

Uzun yıllar süren deneyimlerimizle, Kanada'daki eğitim sistemini ve yaşamı en iyi şekilde anlayan ekibimizle, öğrenci vizesi başvurunuzun her aşamasında size yardımcı oluyoruz. Sadece öğrencilerimizin değil velilerimizin de süreç boyunca doğru bilgilendirilmesini sağlıyoruz.

* Study Permit (Öğrenci İzni) konulu danışmanlık hizmetimize ilişkin, talep edilen ücretimiz 1,200 CAD olup peşin alınmaktadır, başvurunuzu biz sizin adınıza tamamlayip sonuçlanana kadar takibini yapacağız.

*CAD - Kanada Doları

** Hizmetimize ek olarak aynı zamanda anne ve baba için ziyaretci izni konulu danışmanlık hizmeti de almak isterseniz ücretimize kişi başı 600 CAD ilave ediliyor.

*CAD - Kanada Doları

Derinlemesine Uzmanlık ve Bilgi Deneyimi

Ekibimiz Kanada'nın göçmenlik yasaları ve düzenlemeleri üzerine geniş ve ayrıntılı bilgiye sahiptir. Bu, size en güncel ve doğru yönlendirmeyi sunar.

Açık ve Net Fiyatlandırma

Biz, C&C Kanada'da Eğitim ve Göçmenlik Danışmalığı olarak, hizmetlerimizin maliyetini açık ve net bir şekilde belirleyerek, sürpriz ücretler olmaksızın değerli hizmetler sunmayı taahhüt ediyoruz.

Etik ve Profesyonel Danışmanlık

Müşterilerimizin çıkarlarını her zaman ilk sıraya koyarak, etik değerlere bağlı kalarak stratejik ve profesyonel tavsiyeler sunuyoruz.

Kişiye Özel Esnek Yaklaşımlar

Her müşterinin benzersiz ihtiyaçlarını anlıyor ve bu doğrultuda, kişisel hedeflerinize ve koşullarınıza uygun özel çözümler sunmak için esnek bir yaklaşım benimsiyoruz.

Kısa Süreli Dil Programları / Yaz Kampları

Kanada'nın eşsiz eğitim standardını yakından tanımak ve dil becerilerinizi geliştirmek için kısa süreli dil programları ve yaz kampları ideal bir fırsattır. Kabul mektubunuz ve finansal belgelerinizle birlikte, Kanada'nın eğitim dünyasına ilk adımınızı atabilirsiniz. C&C olarak, en iyi dil okulları ve yaz kamplarıyla bağlantı kurmanızı sağlar ve başvuru sürecinizde size rehberlik ederiz.

Lise veya Üniversite Sonrası Kolej / Üniversite Programları

 

Kanada, dünya standartlarında eğitim kurumlarına ev sahipliği yapmaktadır. Bu programlar, öğrencilere kariyerlerinde büyük bir avantaj sağlar. Başvuru süreci, kabul mektubu, eğitim geçmişi ve finansal belgelerinizi içerir. C&C - Education Canada, sizin için en uygun eğitim programını bulma ve başvuru sürecinizi sorunsuz bir şekilde yönetme konusunda size destek olur.

Kanada Çalışma İzni

 

Kanada, dünyanın en gelişmiş ve yaşanabilir ülkelerinden biri olmanın yanı sıra bir göçmen ülkesidir. Bu nedenle Kanada'da çalışmak ve yaşamak isteyenler için birçok seçenek mevcuttur.

 

Kanada Çalışma İzni Kanada'da tam zamanlı veya yarı zamanlı çalışabilmek için Kanada hükümetinden almanız gereken resmi izindir. Bu izin, belirli bir süre için çalışma hakkını verir ve bu süre sonunda yenilenmesi gerekir.

 

Kanada Çalışma İzni Türleri:

 1. Açık Çalışma İzni (OWP): Open Work Permit adıyla da bilinen izin, Kanada'ya belirli bir işverenle bağlı kalmadan gelmek isteyenlere verilir. Bu izin, öğrencilere ve bazı diğer gruplara özeldir. Örneğin; mezun olan uluslararası öğrenciler bu izni alabilir.

 2. İşveren Destekli Çalışma İzni (LMIA): Belirli bir işverenle bir çalışma kontratınız olduğunda alabileceğiniz bir izindir. İşverenin, Kanada'da bu pozisyon için bir Kanadalı ya da daimi rezidenti işe alamadığını ispatlaması gerekir.

 3. Uluslararası Deneyim Kanada (IEC) Çalışma İzni: 18-35 yaş arası gençler için, Kanada'da çalışma ve deneyim kazanma fırsatı sunar. Bu programın üç kategorisi vardır: Working Holiday, Young Professionals ve International Co-op Internship.

 4. Mezuniyet Sonrası Çalışma İzni (PGWP): Post-Graduation Work Permit olarak bilinen izin, Kanada'da yükseköğrenim gören uluslararası öğrencilere, eğitimlerini tamamladıktan sonra Kanada'da çalışma imkanı sunar. Eğitim süresi 1 yıl olursa 1 yıla kadar, 2 veya daha uzun sureli olursa 3 yıla kadar çalışma izni alınabiliyor.

 5. Tarım İşçisi Çalışma İzni (SAWP): Kanada'nın bazı bölgelerinde tarım sektöründe çalışmak isteyenlere verilen özel bir izindir.

 6. Kanada Deneyimi Sınıfı (CEC) Çalışma İzni: Kanada'da en az bir yıl çalışma deneyimi kazanan yabancı işçilere, daimi rezidens başvurusu yapmaları için verilen bir izindir.

Eşe verilen Çalışma İzni

Kanada'da eşlerden birinin eğitim alması yoluyla diğer eş çalışma izni sahibi olabilir. Devlet koleji veya üniversitede olan öğrenci haftada 20 saat yarı zamanlı çalışma iznine sahip olurken, öğrencinin eşi tam zamanlı çalışma iznine sahip oluyor. Çocuklu ailelerimizde ise bu statü ile çocuklar devlet okulunda (ilk - orta - lise) belli bir süre ücretsiz okuyabiliyor. Zaman içinde göçmenliğe dair amacımız Express Entry sistemi üzerinden sizi vatandaşlığa adım adım yaklaştırmak.

* Kanada Çalışma İzni hizmetimizin ücreti 1,200 CAD; LMIA için 6,500 CAD'dır.

*CAD - Kanada Doları

** Kanada içinden başvuruluyor ise Mezuniyet Sonrası Çalışma İzni (PGWP) 600 CAD'dır.

*CAD - Kanada Doları

Online Randevu

C&C, Kanada'da eğitim, vize ve göçmenlik danışmanlığı konularında güvenilir ve profesyonel hizmetler sunan öncü bir şirkettir.

Kanada'da yaşamak, göç etmek ya da eğitim almak istiyorsanız doğru adrestesiniz!

Toronto merkezli bir Kanada Eğitim Danışmanı olarak, Üniversite/Kolej, İlk-Orta Okul/Lise ve Dil Okulu-Yaz Kampı başvurularında yardıma ihtiyaç duyanlara danışmanlık, başvuru ve süreç boyunca takip hizmeti sağlıyoruz.

Ayrıca, lisanslı bir Kanada Göçmenlik Danışmanı (RCIC) aracılığıyla, Eğitim / Çalışma İzni (Study Permit / Work Permit), Turist Vizesi (TRV), Eğitim Sonrası Çalışma İzni (PGWP), Express Entry, Permanent Residency, Vatandaşlık ve Sponsorluk Başvuruları gibi konularda Göçmenlik Danışmanlığı sunuyoruz.

Ayni zamanda Kanada'da "life-setter" olarak da hizmet veriyoruz. Ev lokasyonu seçimi, ehliyet kursu, sigorta, araba alımı, banka hesabı açma ve telefon aboneliği gibi konularda öneri, kontak ve iletişim bilgileri sağlayabiliriz.

Eğer danışmak istediğiniz konular yukarıda bahsedilenlerle ilgiliyse, durumunuzu daha detaylı değerlendirmek için Zoom üzerinden bir görüşme gerçekleştirebiliriz. 


Eğitim ve göçmenlik danışmanlarımız ile yapacağınız 30 dakikalık görüşme bedeli 110 CAD'dır.

 • YouTube
 • Instagram
 • Facebook
bottom of page