top of page

Referanslar

M. A.

Öğrenmeyi seven oğlumun geçen yıl her sabah okuluna istemeyerek gidişine tanık olup onun için daha iyisini dileyerek bir yola çıktım... Bu karar bizi çok uzaklara getirdi ancak şimdi onu her sabah yüzü gülerek yolcu etmek ve mutlu olarak da okuldan almak beni inanılmaz mutlu ediyor...
Yaman'ı gerçekten güvendiğim bir eğitim kurumuna bırakmamı sağladığınız için sana ve ekibine çok teşekkür ederim. Size ulaşmak bizim en büyük şansımız oldu. Turkiye'den seninle her konuşmamızda adım adım kararları birlikte aldık ve yönlendirmelerin için içtenlikle teşekkür ederim.
Şu anda dünyada yaşanabilecek en güzel büyük şehirlerden birinde yaşıyor, yine en nezih bölgelerden birinde oturuyor ve dünya standartlarında bir okula kavuşmuş durumdayız, sayenizde! Güven veren sesinle başlayan arkadasligimizin da devam edeceğine inanıyorum...
Tanıdığım ve tanımadığım tüm çocukların bir gün seninle yollarının kesismesini dilerim 'eğitim danışmanları' olarak...

G. S.

C&C, öncelikle bütün süreç için sizlere içtenlikle teşekkür etmek istiyoruz. Sevgili Çiğdem ve Cem'le çok eskilere dayanan arkadaşlığımız bu işin sadece başında düşünce aşamasında devredeydi, sonrasında profesyonel ama samimi bir ilgiyle son derece rahat günler geçirmemizi sağladılar.
Çiğdem ilk buluştuğumuzda, o ana dek gerçekleşmesi zor görünen Toronto’da dil okulu fikrini, sunduğu pratik seçeneklerle olası hale getirmişti. Hem maddi açıdan hem de oğlumuzun kaliteli eğitim alması için en uygun okulu belirleyip çok kısa zamanda kararımızı vermiştik. Hakan'ın 6 hafta gibi uzun bir süre Toronto’da kalacak olması bizi biraz düşündürüyordu. Ancak, Çiğdem ve Cem havaalanına inişinden dönüş anına kadar olası problemlere çözüm için çok yardımcılardı, oğlumuzun güzel ve verimli vakit geçirip mutlu bir şekilde evine dönmesi ve yalnızlık hissetmemesi için ellerinden gelen gayreti gösterdiler.
Hakan ile bu yaz yaşadığımız deneyim sonrası C&C, Kanada’da eğitimle ilgili her konuda hizmet verebilecek güvenle tavsiye edeceğimiz bir eğitim danışmanlık şirketidir!

M. K.

Sevgili C&C ailesi ile başladığımız Kanada yolculuğunda herşeyin kusursuz ve hatasız gittiğini söyleyebilirim, ailemden biri gibi, beni ve 2 çocuğumuzu buradaki hayata adapte ettiniz.
En küçük detayda bile bizi yalnız bırakmadınız.
Sevgili Çiğdem ve Cem sayesinde bu süreç bizim için rahat ve huzurlu geçti.
İlginiz, alakanız ve hala bizi yalnız bırakmadığınız için ailem adına çok teşekkür ediyorum.

N. D.

1.5 aylık yaz okulu sürecini çok şükür hiç bir sorun kuşku olmadan tamamladık.
Bu huzurumuzun sebebi de, Çiğdem hanım ve eşi Cem bey idi. Her an oğlumuzun yanında idiler. Kendilerine çok teşekkür ediyorum.
İlerde yine birlikteliğimiz olacak, üniversite aşamasında!

F. U.

C&C Counsulting firması oğlumuz B.N.U.’un yurtdışında üniversite eğitimi alma kararından sonra irtibata geçtiğimiz firmadır, öncelikle yurtdışında nerede eğitim almalı konusunu birlikte değerlendirdik, Kanada kararını aldıktan sonra hangi üniversite ve hangi bölüm olmalı konusuna da birlikte karar verdik. C&C Counsulting’in kurucuları Kanada’da ve İstanbul’da yaşadıkları için hem Kanada’nın hem de Türkiye’nin eğitim sistemini çok iyi biliyorlar bu sebeple oğlumuzla üniversite ve bölüm seçiminde yoğun bir görüşme süreci geçirdiler, her telefonumuza ve e-mailimize kısa sürede cevap verdiler. Üniversite ve bölüm tespiti yaptıktan sonra tabi ki seçtiğimiz üniversite ve bölüm dışında, başka üniversitelere de başvuruları birlikte yaptılar, başvuru süreci hiç kolay bir süreç değil ancak onların tecrübeleri sayesinde kolaylıkla ilerlendi. Oğlumuz istediği üniversite ve bölüm olan UNIVERSITY OF TORONTO, ROTMAN COMMERCE, Finance and Economics bölümünde 2.sınıfta ve seçiminden çok memnun. C&C Counsulting kurucuları, oğlumuzun Kanada’ya adaptasyonu, konaklama-yurt başvuruları, sosyal ilişkilerin kurulması konusunda çok yardımcı oldular, onlar artık oğlumuzun her zaman irtibatta olduğu Abla ve Abisi.

S. A.

Herşey çok ani gelişmesine rağmen dikkatli, hızlı, uygun, nezih seçimlerle bu yolu açmamızı sağladınız. 2 oğlum ve ben, çok yumuşak geçiş yaptık sayenizde. Okullar güzel, ortam güzel ama en güzeli sizin gibi güzel insanları tanımak oldu.
Dostluğumuzun baki kalmasi dileğiyle çok teşekkür ediyoruz, kocaman öpüyoruz.

C. V.

Buraya dil okuluna geldigimden beri her sorunumla ilgilendiniz, bir tek okul ile ilgili değil, Toronto’da yaşamla ilgili bir çok konuda bilgilendirme yaptiniz. Yaptığınız şeyi sadece iş olarak görmüyorsunuz, ilgilendiğiniz müşterinize her konu hakkında destek oluyorsunuz.
Sizinle tanıştığım için gerçekten çok mutluyum. Toronto’da eğitim alacaklar için gerçekten doğru seçimsiniz. Ailelerin çocuklarını güvenle emanet edebileceği kişilersiniz.

E. E.

C&C ile tanışmamız tamamıyla tesadüfen oldu.
Hollanda'ya gitmek için niyetlenmişken bir arkadaşımın tavsiyesi ile aradım ve yine tesadüf sonucu İstanbul'daydılar.
Detaylı görüşmemizde bizle okul konusunda gayet açık ve net bilgiler paylaştılar.
Ama taşınma kararının sadece okulla ilgili olmadığını Hollanda tecrübesinden öğrenmiştik. Sorularımız emlak, vize işlemleri ve oturma izni alabilmekle ilgiliydi ve bu konularda güvenilir kişilerle temas etmemizi sağladılar. Şahsen çok vaktim olmadığını düşünüyordum. Çiğdem'in açıklamaları ve kararlı olmam iki hafta sonra Torontoya gitmemi sağladı. Bir hafta Toronto'da kaldık ve üçüncü günümüzde aradığımız okul kadar gerçekten istediğimiz kiralık bir daire de tutabildik. Cem ve Çiğdem bizi hiç yalnız bırakmadılar, sayelerinde şehri daha iyi tanıma şansımız oldu, gerçekten "Life Setter" tanımının onlar için çok uygun olduğunu düşündüm. Yeni bir hayata adım atarken güvenilir ve doğru bilgilere ulaşmanızda yardımcı birinin önemini, "ben herşeyi halledebilirim" düşüncemden vazgeçerek anladım. Şimdi şunu diyebilirim ki, Cem ve Çiğdem olmasaydı bu sene Toronto'ya gidemezdik. Her ikinize de herşey için teşekkür ederim.

B. S.

Çiğdem ablayla tanışmam üniversite turu için Toronto’ya gitmemizle başladı. Toronto gezisinden beklentim kampüs turu yapmak ve oradaki belli başlı yerleri ziyaret etmekten fazlası değildi. Fakat bir aile dostumuzun vesilesiyle Çiğdem ablayla tanışmamız, hem gezimizin geri kalanını daha keyifli geçirmemize hem de geleceğe yönelik kaygılarımı hafifletmeme yardımcı oldu. Kanada’daki üniversite sistemine son derece hakim olması ve üniversitelerde önemli tanıdıklarının olması onu ayrıcalıklı kılan bir özelliğiydi. Toronto Üniversitesi’nde başvuru ofisinin sorumlusuyla randevumun olmamasına rağmen görüşmemi sağlayarak kafamdaki soru işaretlerinin büyük ölçüde azalmasını sağladı. Ayrıca Çiğdem abla bana buradaki danışmanların aksine IELTS sınavında geçer not almanın yeterli olduğunu, yükseltmenin kabullerde fazla bir anlam ifade etmeyeceğini söylediğinde kafam karışmıştı. Çünkü Türkiye’deki danışmanlar genellikle IELTS notunu yükseltmenin önemli olduğunu, sadece geçer not almanın yeterli olmayacağını söylemişlerdi. Sonrasında Toronto Üniversitesi başta olmak üzere çoğu diğer üniversitenin temsilcileriyle de konuştuğumda Çiğdem ablanın haklılığını görmüş oldum. Özetle, bu süreçte onun tavsiye ve yönlendirmelerinden faydalanmış olmak benim için büyük bir şanstı. Kanada’da okumayı düşünen herkese Çiğdem ablayla mutlaka tanışmalarını öneririm.

C. & H. B.

İlk çocuğumuzun ABD üniversite başvuruları sırasında uzun yıllardır bu alanda çalışan tanınan uzmanlardan danışmanlık desteği almıştık. Desteklerin standart yönlendirmeler ve uygulamalarla sınırlı kaldığını düşünüyoruz. İkinci çocuğumuzdaki deneyimimizde sevgili Çiğdem Koçak ile tanıştık. Kendi çocuğu da yurtdışında üniversitede okuyan, yurtdışındaki ve Türkiyedeki yaşamda deneyimi olan, Türkiyedeki gelişmeleri, aile ve öğrenci beklentilerini anlayan bir danışmanımız olduğu için çok memnunuz. Ailelerin bu süreçte nasıl zorlandığını kapsamlı ve doğru değerlendirme yapmanın kolay olmadığını biliyoruz. Kanada eğitim sistemini çok iyi bilmeleri, üniversiteleri ve bölümlerini tanımaları, öğrenci yaşamı ve üniversite sonrası hayatı da değerlendirmeleri ile C&C fark yaratıyor. C&C nin destek verdiği mutlu ve başarılı öğrenci ve ailelerin artmasını dilerim.

Y. K.

Lisedeki son senelerimde ve bu gün okumakta oldugum McGill Üniversitesi’ne girme sürecimde bana hedefimi belirlememde ve bu hedefe doğru yollardan yürüyerek ulaşmamda olabilecek en iyi şekilde danışmanlık yapan C&C Çigdem Abla sayesinde şu anda kendime en uygun üniversite ve bölümdeyim. Kendisine şu an bulunduğum noktaya gelirken bana danışmanlık ettiği ve her türlü katkısı için sonsuz teşekkur ederim.

S. O.

Çocuğunuzun ne okumak istedigi ile ilgili her nekadar bir fikri olsa da, iş üniversite seçimine geldiğinde çok daha geniş düşünmek gerekiyor. Çünkü bu çocukların fikirleri değişebiliyor :) Bu çok da normal ve olasılığı yüksek bir durum. İşte tam da bu sebeple bu konuyu üniversiteleri ve programlarını çok iyi bilen bir danişman ile birlikte yapmak anne-babayı ve çocuğu böyle stresli ve heyecanlı bir dönemde çok rahatlatıyor. Bizim C&C'den aldığımız yardım sayesinde bu aşamayı kolayca geçirdik. Sonraki aşama olan, seçtiğimiz Üniversite Programının istediği ek dosyaların hazırlanmasında da C&C danışmanının yardımlarını ve desteğini unutmamız mümkün değil. Emekleriniz ve desteğiniz için çok çok teşekkür ederiz.

C. T.

Bugüne kadar bir çok farklı danışmanlık şirketi ile çalışmış birisi olarak C&C'nin hizmet kalitesi beni çok şaşırttı. Duymak istediklerinizi değil, danışmanlık verdikleri konu hakkında karşılaşabileceğiniz şeyleri olabildiğince detayla açıklar ve her şey için sizin bile daha önce düşünmediğiniz durumlar hakkında çözümleri vardır. Herhangi bir soru ya da sorununuz olduğunda 7/24 bir çok kanaldan kendilerine ulaşılabilir durumdadırlar. İlk defa bir danışmanlık şirketi ile çalışırken tüm stres ve endişelerim heves ve heyecana dönüştü. Bu bağlamda C&C'nin en güçlü yönünün doğru iletişim şekli ve verdikleri güven olduğunu söyleyebilirim. Umarım şirket olarak kurdukları bu kaliteyi her zaman devam ettirir ve benim gibi bir çok öğrencinin hayatını değiştirecek güzel işler yapmaya devam ederler. C&C ile çalışmayı düşünen her kişiye de doğru seçim yaptıklarını ve işlemleriniz sürecinde her daim yanınızda yer alacaklarını, deneyimim dahilinde belirtebilirim.

D. O.

I would like to thank C&C for all their hospitality, excellent support in all phases of our children’s Summer Schools (selection, application, ongoing course and follow up after the completion) both in Turkey and Canada.

M. R.

Dear C&C friends, your guidance and knowledge about studying in Canada were extremely helpful. We are thankful for your friendly approach and being there for Andy during his summer camp. We will definitely need your guidance in the future for Andy's plans for schools and his studies.

E. E. A

Dear C&C, its been a great opportunity to work with you on our way to university. You got to know my daughter spot on, you knew what she expected from a university education, social needs from a campus and helped her apply to the right uni. and major all the way. You were accesable and always came back with accurate to the point answers. I strongly recommend C&C Consulting, they are 100points/100! Thank you it was a great pleasure working with you. Best.

J. A.

C&C did not leave anything to question, they made sure everything was completed, checked, and double checked. Very friendly yet professional balance when it comes to their customer service. Flexible hours. Fluent in multiple languages. Experienced. Resourceful. Strong network of collaborators, peers, and customers. Family oriented. Good at understanding what the customer needs and wants from their possible institution. All information is current and C&C, remains up-to-date to world news. I was very pleased with C&C as a whole and after having initially dealt with their competitors, I can most definitely say I made the best decision by following through with C&C.

M. G.

I personally was very worried about getting in to the right school and the right program for me, and I had a very hard time about choosing them during the application process. Fortunately, C&C was very helpful in consulting on my academic needs and guided me to the most appropriate program according to my preferences. Their strategy is recognizable in terms of how they achieve things in a very organized manner, with a maximum level of knowledge about the higher educational system in Canada. Enlightened my thoughts about applications with their multi perspective vision. Making sure they know the person they are working with, before proposing a program and a university to avoid any worries that may occur overtime. Professional, caring, and very helpful.

P. E.

My daughter A.E., is 4th year Rotman Commerce student at University of Toronto. At the beginning like many young people she wasn't sure which school, which program fits to her.. In this case to get support from a professional consultant who is knowledgeable about universities and their programs and application process is so important.We were so lucky to work with C&C, as they spend enough time to understand her strengths, interests and ambitions.. She is graduating this year with honour and enjoyed every moment of her university life.. We can't thank C&C enough for their support...

D. K.

Great Thanks to C&C and specificaly Cidgem Kocak for all services we received during my daughter's university selection period. With all of these valuable services , my daughter set her target in a right way and hit the target ! She is very happy to get university education at McGill Desautel's Faculty of Management and she is very happy for her city Montreal selection. I highly recommend C&C if you want to get a very precise roadmap to hit your university target. C&C has deep valuable and practical knowledge about university education in Canada. Most importantly they listen student and family very carefully and have customised roadmap. Succes of university counselling of C&C comes from: Listening, getting all related information about student in terms of academic, social, family background and personal specifications and then provide shortlist of Universities that fits right to student. C&C is also very professional in terms of good university network, timeliness, good tracking of plan execution, high accessibility and fast response times. My Sincere Thanks to Cigdem , you have great, valuable contribution on our way to Canada!

A. E.

The best decision I made was to study at the Rotman School of Management and I used the guidance services of C&C Consulting for it. They analyzed my individual strengths as a student, and carefully considered my needs. They even went the extra mile to connect me with the Dean of the program. At the end, I had valuable knowledge about the programs at Rotman Commerce, how if differentiated from other universities and majors, and also about what I had to do to be a successful candidate for the program. They were always ready to answer any questions I had regarding the process and their support throughout the phases was vital. I highly recommend C&C Consulting for students looking into enter universities. I think their guidance is valuable regardless of your certainty about where you want to be headed as a student.

E. & V. A

Dear C&C Consultancy, although our son has extensively provided his positive feedback, we also wanted to take the time to thank you for your dedicated and prompt services that we received for our son's post-secondary choices. Both consultants, Cem and Çiğdem, have taken the time to analyse his personal situation, his expectations and provided detailed and effective solutions for him to consider. Not only the process was professional, the ‘end result’ was something our son took seriously & implemented right away. We feel comfortable recommending C&C Consultancy Services to parents who are looking for the BEST ADVICE for their children's education choices in North America and beyond. Keep up the good work.

B. N. U.

I can summarize C&C Consulting with 3 words; supportive, understanding and focused. Throughout my journey to college they were the reason why my experience was so smooth and effective. Their expertise both in the Turkish and the Canadian education system allowed me to express my needs and goals which eventually helped me to choose the program that I love to study (Rotman Commerce). I would like to thank for the support they gave me during the school hunt and for the loving care still this day.

N. A.

As a parent, I was worried about higher education needs and an appropriate subject/program that was suitable for my daughter in Canada. C&C provided a flexible and bespoke consultancy service to help us with the assessment, guidance and application process and enhance university’s practice, policies and qualities. Thus helped us achieving our goals and impacted our educational strategies. C&C assists students and families to support their educational needs and desires by increasing the vision, quality, and status of teaching in higher education in Canada. C&C’s guidance for knowing the student first, than selecting the educational programs, application process and follow ups are top notching. Their professional competency will be internationally recognized soon. I and my daughter recommend ‘C&C' as an asset to any family who seeks Canadian educational service.

A. O.

University application times are hard and stressful times, especially when you have supplementary requirements for all different programs you apply for. In my case, I had to have a six piece portfolio, as well as two essays and a resume and my mind was a mess from stress and pressure; everything I made effected my future in the end. That's why I am so glad and lucky to have had Cigdem and Ada by my side to help me. This way, I didn't feel like I was talking to myself and repeating the same ideas over and over again. I got the chance to discuss my ideas with them and told what I wanted to achieve from these pieces, and they helped me convey the message to the other side. The fact that they were keeping on track with my deadlines was a huge plus. Although the stress I felt didn't perish, the fact that I had these people by my side made me feel a lot better and it kept me sane throughout.

Öğrenci ve ailelerimizin Kanada'daki eğitimine nasıl katkıda bulunduğumuzu merak ediyorsanız hizmetlerimiz sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

bottom of page