top of page
  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube

 

Kanada'da Üniversite Eğitimi

 

Kanada, yüksek öğrenim konusunda dünya genelinde en iyi ülkelerden biridir. Kanada'da üniversite eğitimi almak, öğrencilere dünya standartlarında bir eğitim deneyimi sunar. Kanada'daki üniversiteler, öğrencilerin akademik gelişimine odaklanarak, onları kariyer hedeflerine hazırlamak için gereken becerileri kazandırır. Ayrıca, Kanada'daki üniversiteler, uluslararası öğrenciler için de birçok fırsat sunar.

 

Kanada'daki üniversiteler, dünya çapında tanınan birçok farklı program sunar. Bu programlar arasında mühendislik, işletme, sağlık bilimleri, bilgisayar bilimi, sanat ve beşeri bilimler gibi birçok farklı alan yer alır. Öğrenciler, kariyer hedeflerine göre farklı alanlarda eğitim alarak, kendilerini dünya standartlarında bir eğitimle donatarak, kariyerlerinde başarılı olmak için gerekli olan becerileri edinebilirler.

 

Kanada'daki üniversiteler, dünya standartlarında bir eğitim sunmakla birlikte, aynı zamanda öğrencilerin sosyal ve kültürel açıdan da gelişimlerine odaklanır. Üniversiteler, öğrencilerin katılım göstermesi için birçok farklı kulüp ve organizasyon sunar. Öğrenciler, bu kulüplere katılarak, benzer ilgi alanlarına sahip kişilerle tanışabilir ve yeni arkadaşlıklar kurabilirler. Ayrıca, Kanada'nın kültürel çeşitliliği sayesinde, öğrenciler farklı kültürleri tanıyarak, kültürel açıdan da gelişim gösterirler.

Öğrenciye uygun üniversite seçiminizde size destek olmak istiyoruz. Bu konuda sizi bekleyen süreçte belirli aralıklarla bir araya gelip, gencimizi yönlendiriyoruz (yaz okulu seçimi, meslek seçimi, okul dışı aktivitelere ilişkin öneriler, dil sınavı konusunda aksiyon planı, matematik veya benzeri destek verilmesi gereken konularda tavsiye, referans mektupları, portfolyo gerektiren durumlarda öneriler, resume formatı, editi ve benzeri).

 

Süreç esnasında eğilimine uygun konuları belirleyip, ilgili üniversiteler ve programları tanıtıp, farklılıklarına göre (reach-target-safe) ‘short list’ oluşturuyoruz. Buraya kadarki kısmı genelde, 12. sınıfa başladığı zaman bitirmiş olmaya gayret ediyoruz. Sonrasında, 2 - 3 ay boyunca da teknik olarak başvuru formlarını doldurup, sonrasında her bir üniversite ile ayrı ayrı ‘supplementary form’ takibi yapıyor, istenen ek belgeleri yolluyoruz, bu da genelde 6 - 8 üniversitedeki 15 kadar programin takibi şeklinde oluyor. Bu esnada, kişisel tanıtım, meslek seçimi ve seçilen programa özel sorular geldiğinde de yine ekibimizdeki Kanadalı bir arkadaşımız aracılığı ile ‘essay edit’ yapıp, başvurularımızı tamamlıyoruz.

 

Üniversite eğitimi için hizmet bedeli;

*Öncesinde Kanada’ya gelip, size özel hazırlayacağımız bir Ajanda dahilinde potansiyel okulları görmek isterseniz de çok memnun oluruz.

Kanada'da Üniversite Eğitimi

Kanadada bir üniversite
Kolej
bottom of page