top of page
Çiğdem Koçak.jpeg

Çiğdem Koçak

İstanbul ve Toronto'da yerleşik Kanada Eğitim Danışmanı'yız. 👍
Dil Okulu-Yaz Kampı/İlk-Orta Okul/Lise ve Üniversite/Kolej başvurularında yardıma ihtiyacı olanlara "counselling, full application process & follow-up" yapıyoruz. ✋

  • Youtube
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Instagram

Çiğdem Koçak'ın Hikayesi

İzmir BAL’da lise eğitimimi tamamladıktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olup, yüksek lisansımı yine aynı konuda İstanbul Üniversitesi’nde tamamladım. Bankacılık, özellikle araştırma ve kurumsal  finansman departmanlarında profesyonel iş hayatıma başladım. 20 yılı aşan bir süredir de kendi danışmanlık firmamız olan C&C’de Uluslararasılaştırma (internationalization) konusunda faaliyetlerimize devam ettik. 2009’dan bu güne de, odak noktamız olan Eğitim alanındaki hizmetlerimizi geliştirip özellikle Kanada’da eğitim konulu Akredite Danışman (certified/accredited education agent) oldum.

Türkiye’de eğitim görmüş ve iş hayatını tecrübe etmiş birisi olarak, 2013 yılından sonra ailemle birlikte Kanada’ya taşınma kararı aldık. Yarı zamanlı olarak İstanbul ve Toronto’da yaşıyoruz. İki ülke arasındaki kültür farklılıklarını bire bir yaşamış ve eğitim fırsatlarını karşılaştırabilen birisi olarak, Türkiye’den gelen aile ve öğrencilerimizin Toronto’da ki yakını (access point) olmaya gayret ediyoruz.

 

Araştırma, Eğitim, Kişisel Gelişim ve Etik Değerler hayatımın her döneminde benim için önemli olmuştur, bu anlamda Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi üyesi olarak da Akademi Komisyonu’nda aktif görevler alıp, toplumun her seviyesindeki kitlelerin eğitimi konulu projelerinde çalıştım, ülkemizi yurt dışında da defalarca temsil ettim. Gençlerle birarada olmak, onların geleceğine bir nebze de olsa katkıda bulunmak, benim için en değerlisi.

İlk Sizin Haberiniz Olsun

Abone olduğunuz için teşekkürler!

bottom of page