top of page
  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube

Kanada'da Kolej Eğitimi

Kolej (College) konsepti hem eğitim sırasında network anlamında, hem de vatandaşlığa giden yolda sizin için doğru bir seçenek olabilir. Kolejlerde eğitim ikiye ayrılır. Üniversite sonrasında gidilebilecek 1 veya 2 yıllık, tezsiz yüksek lisans diyebileceğimiz uzmanlık programlarının yanı sıra lise mezuniyeti sonrasinda, 2, 3 veya 4 yıllık "full time college program" konusunda size uygun bir programa ön-kayıt yaptırıp, okuldan “acceptance letter” almanızı sağlayabiliriz. Önceliğimizi sizin belirleyeceğiniz konulara verip, uygun bir program listesi (short list, içerik, başlama zamanı, fiyat) yollayabilir ve sonrasında da dil seviye belirleme, ön kayıt, ders seçimi vs. konuları netleştirip, kaydınızı tamamlayabiliriz. Egitim ücreti, devlet kolejlerinde yıllık 16.000 - 21.000 CAD civarında olup yaşam maliyetleri kişisel tercihlere göre değişmektedir.

 

Seçenek 1: Kapsamlı KOLEJ Hizmeti

 

Vize Öncesi Hazırlık

Sizden istenen dokumanlari bizle paylaşırken, biz de bu arada, size uygun Kolej ve Programlari içeren tercih listenizi netleştirebiliriz.

  • İlk etapta, size uygun olan bir günde zoom görüşmesi yaparak seçeneklerinizi içeren Kolej Programları hakkinda teknik bir sunum aracılığı ile bilgi vermek isteriz. Sizin akademik geçmisiniz, Kanada ile ilgili bilgi birikimimiz ve lokal Kanada tecrubelerimizi de kullanarak danismanlik vererek ilk aşamaları beraber geçiyoruz.

  • Sizlerin, gocmenlik stratejisine karar verip yola çıkıyoruz ve vakit kaybetmeden ingilizce seviyenizi ihtiyacınıza uygun olarak belli bir noktaya getiriyoruz, gerektiği takdirde şartlı kabul alarak akademik planlamasına başlıyoruz. 

  • Bir sonraki adım, sizin program seçiminiz ve gidebileceğiniz alternatif okullari sizlere anlatmak, aralarındaki farklılığı ve giden öğrencilerin profillerini de göz önüne alarak sizin hangi bölgede yaşayacağınıza karar vermek. Açıkçası biz önümüzdeki hazır bir listeden size herhangi bir bölüm satmıyoruz, mevcut tüm seçeneklerden size uygun olanını beraber analiz edip önümüzdeki yıllarda alacağınız ders içeriklerine kadar bakıp seçeneklerden oluşan bir Excel Listesi hazırlıyoruz.

  • Sonrasındaki işimiz, standard okul başvurusu ile kabul işlemlerinin takibini yapmak ve nihayetinde kabul almanıza yardımcı olmak. 

 

Vize Sonrası Hazırlık

Tüm bunların yanısıra, bizi Kanada’daki “lifesetter” olarak görebilirsiniz, ev lokasyonu seçiminden, ehliyet kursu, sigorta, araba alım, banka, telefon vs abonelik gibi konularda önerilerde bulunup kontak bilgisi sağlayabiliriz. 

 

Sıra vizeye geldiğinde siz ya da biz işimizi her ne kadar tam ve bütün yapsak da vizenizin olumlu sonuçlanması Kanada Hükümetinin yetkili kıldığı bir vize memurunun insiyatifinde. Vize memurunun olumlu görüşünü almak için elimizden geleni yapıyoruz, ve vizeniz çıktıktan sonra da uçuş planlamanız ve burada yaşamınıza dair her türlü konuda destek oluyoruz. Kimi aileler köpeğini nasıl getireceğini sorarken kimi aileler de nerede nasıl ev tutup, araba kiralayıp, aşı olup, ev döşemesinden mutfak alışverişine kadar detay konularda yardım istiyor. 

 

Kanada’ya Gelince:

Kanada'ya geldiğiniz takdirde de oryantasyon anlamında yine destek vermeye devam ediyoruz, size şehrin farklı yerleri hakkında bilgi verip toplu taşıma kartı aldırıp, banka hesabı açtırıp, konsolosluğa bilgi vermek ve ehliyet, sigorta, telefon sim kartı konularında yardım ediyoruz. Hatta daha Türkiye'de iken uçağa biniş öncesi sizlere e-sim kartı temin edebiliyoruz..

 

* Bu Kapsamli Kolej hizmetimizin ücreti 2,000 CAD olup peşin alınmaktadır.

 

Seçenek 2: Ekonomik KOLEJ Hizmeti

 

İlk etapta, size uygun olan bir günde zoom görüşmesi yaparak Kanada’daki şehirler hakkında genel bilgi veriyoruz. Akabinde, karar kıldığınız şehirlerdeki Kolej isimlerini paylaşıyor ve sizden başvurmayı planladığınız her okuldan 2-3 seçenek belirlemenizi istiyoruz.

 

Sonrasında, standard kayıt ve kabul işlemlerini başlatıp, takibini yapıyor ve kabullerinizi alıyoruz. Vize onayınız ve uçuş planlamanız sonrasında da size sağlık sigortası ve telefon sim kart temini konularında da yardımcı oluyoruz.

 

* Bu Ekonomik Kolej hizmetimizin ücreti 1,200 CAD olup peşin alınmaktadır.

​​​​​​​​​​​

The college concept may be the right option for you both in terms of networking during your education and on your path to citizenship. Education in colleges is divided into two. We can pre-register you for a suitable program for 2, 3 or 4 years "full time college program" after high school graduation, as well as 1 or 2 year specialization programs that you can go after university, which we can call master's degree without thesis, and we can ensure that you receive an "acceptance letter" from the school. We can prioritize the subjects you choose and send you a list of suitable programs (short list, content, start time, price) and then we can finalize the language placement, pre-registration, course selection, etc. and complete your registration. Tuition fees are around CAD 16,000 - 21,000 per year in public colleges and living costs vary according to personal preferences.

Option 1: Comprehensive COLLEGE Service Pre-Visa Preparation As you share the required documents with us, we can clarify your preference list containing suitable Colleges and Programs for you. Initially, we would like to provide information through a technical presentation about the College Programs that include your options on a day that suits you via a Zoom meeting. Using your academic background, our knowledge about Canada, and our local Canadian experiences, we provide consultancy and go through the initial stages together. After deciding on your immigration strategy, we start by improving your English level to a certain point according to your needs without delay, and if necessary, we start academic planning by obtaining conditional acceptance. The next step is to explain to you the program of your choice and the alternative schools you can go to, considering the differences between them and the profiles of the students who go there, and decide in which region you will live. Frankly, we don't just sell you any department from a ready-made list; we analyze all the available options together and prepare an Excel List of options, including the course contents you will take in the coming years. Our subsequent job is to follow up on standard school application and acceptance procedures and finally help you get accepted. Post-Visa Preparation Besides all these, you can see us as your “lifesetter” in Canada, providing recommendations and contact information on issues such as choosing a home location, driving school, insurance, car purchase, bank, phone subscriptions, etc. When it comes to the visa, even if you or we do our job completely and thoroughly, the positive outcome of your visa depends on the discretion of a visa officer authorized by the Canadian Government. We do everything we can to get a positive opinion from the visa officer, and after your visa is issued, we also support you in your flight planning and all aspects of your life here. While some families ask how to bring their dog, others ask for help with details such as where to rent a home, rent a car, get vaccinated, and shop for kitchen supplies. Upon Arriving in Canada: When you arrive in Canada, we continue to support you in terms of orientation, giving you information about different parts of the city, helping you get a transit pass, open a bank account, inform the consulate, and assist with driver’s license, insurance, and phone SIM cards. Even before you board the plane in Turkey, we can provide you with an e-SIM card. The fee for this Comprehensive College service is 2,000 CAD, payable upfront.

bottom of page