top of page

Bizleri tanımak isterseniz...

Apostrophes Icon

Farklı bir kalite ...

"Bugüne kadar bir çok farklı danışmanlık şirketi ile çalışmış birisi olarak C&C'nin hizmet kalitesi beni çok şaşırttı. Duymak istediklerinizi değil, danışmanlık verdikleri konu hakkında karşılaşabileceğiniz şeyleri olabildiğince detayla açıklar ve her şey için sizin bile daha önce düşünmediğiniz durumlar hakkında çözümleri vardır. Herhangi bir soru ya da sorununuz olduğunda 7/24 bir çok kanaldan kendilerine ulaşılabilir durumdadırlar. İlk defa bir danışmanlık şirketi ile çalışırken tüm stres ve endişelerim heves ve heyecana dönüştü. Bu bağlamda C&C'nin en güçlü yönünün doğru iletişim şekli ve verdikleri güven olduğunu söyleyebilirim..."

C.T.

Cigdem Kocak

Çiğdem Koçak, CC Kanada Eğitim Danışmanlık Profil Resmi.

ÇİĞDEM KOÇAK

Toronto / İstanbul

İzmir BAL’da lise eğitimimi tamamladıktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olup, yüksek lisansımı yine aynı konuda İstanbul Üniversitesi’nde tamamladım. Bankacılık, özellikle araştırma ve kurumsal  finansman departmanlarında profesyonel iş hayatıma başladım. 20 yılı aşan bir süredir de kendi danışmanlık firmamız olan C&C’de Uluslararasılaştırma (internationalization) konusunda faaliyetlerimize devam ettik. 2009’dan bu güne de, odak noktamız olan Eğitim alanındaki hizmetlerimizi geliştirip özellikle Kanada’da eğitim konulu Akredite Danışman (certified/accredited education agent) oldum.

Türkiye’de eğitim görmüş ve iş hayatını tecrübe etmiş birisi olarak, 2013 yılından sonra ailemle birlikte Kanada’ya taşınma kararı aldık. Yarı zamanlı olarak İstanbul ve Toronto’da yaşıyoruz. İki ülke arasındaki kültür farklılıklarını bire bir yaşamış ve eğitim fırsatlarını karşılaştırabilen birisi olarak, Türkiye’den gelen aile ve öğrencilerimizin Toronto’da ki yakını (access point) olmaya gayret ediyoruz.

Araştırma, Eğitim, Kişisel Gelişim ve Etik Değerler hayatımın her döneminde benim için önemli olmuştur, bu anlamda Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi üyesi olarak da Akademi Komisyonu’nda aktif görevler alıp, toplumun her seviyesindeki kitlelerin eğitimi konulu projelerinde çalıştım, ülkemizi yurt dışında da defalarca temsil ettim. Gençlerle birarada olmak, onların geleceğine bir nebze de olsa katkıda bulunmak, benim için en değerlisi.

Cem Koçak, CC Kanada Eğitim Danışmanlık Profil Resmi.

CEM KOÇAK

Toronto / İstanbul

Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezunu olarak 1986 yılından bu yana iş hayatında aktif roller aldim. Profesyonel kariyerime mesleğimle ilgili proje yöneticisi olarak başlayıp zaman içinde, üretim, satın alma ve pazarlama alanında da deneyimlerimi artırdım, Genel Müdür ve Yönetim Kurulu üyelikleri ile calışma hayatıma devam ettim.
1995 yılında, eşimle beraber kurduğumuz danışmanlık şirketinde, kurumlara iş geliştirme konulu danışmanlık verip, yabancı devlet kuruluşları ve üçüncü sektöre yönelik uluslarasılaştırma hizmeti vermeye başladık, yeni bir ülkede iş yapmak isteyen firmalara iş ortaklarının belirlenmesi konusunda yardımcı olduk. 72 ülkede aktif bir danışmanlık ağının parçası olup, özellikle İspanya ve İtalya'nın iş hayatında aktif, Bask, Aragon, Navarra, Rioja, Andalucia, Sabadell, Bologna, Lombardia, Parma, Veneto gibi eyaletlerinin yetkili temsilcisi görevini sürdürdük.
2009 yılından bu yana, eğitim alanındaki hizmetlerimizi geliştirip, Kanada'da eğitim konulu Akredite Danışman oldum ve özellikle İspanya ve Türkiye'den gelen oğrencilere Üniversite/Kolej danışmanlığı yapıyorum. 2013'te ailem ile birlikte taşındığımız Kanada/Toronto'daki yaşam tecrübemiz ile Türkiye'de eğitim görmüş ve iş hayatı deneyimlemiş bir iş adamı olarak, Türkiye'den gelmesine aracı olduğumuz ailelerimiz ile bilgi birikimimizi paylaşmaya calışıyoruz.
Kişisel edinimlerinden en önemlisi olarak da sizlerle 2014 yılı sonunda gerçekleştirdiğim yelkenli tekne ile Atlantik Okyanusunu geçmemi paylaşabilirim. Ayrıca, 2016 yılından beri de Toronto Polis / Marine bölümünden gönüllü olarak calışarak bulunduğum çevreye boş zamanlarımda olabildiğince katkıda bulunmaya calışıyorum.

Ada Evans, CC Kanada Eğitim Danışmanlık Profil Resmi.

ADA EVANS

London, Canada

İlk/orta okul ve liseyi Kanada'nın Ontario eyaletinde okuyup yine aynı eyalet'de Guelph Üniversitesi'nde Uluslararası Gelişim bölümünden, Ekonomi, Siyasi Bilimler ve Psikoloji dallarında uzman olarak mezun oldum.
Mezuniyetimden bu güne özellikle en önem verdiğim konu, her bir öğrencinin kaliteli eğitim alması ve en çok ilgi duyduğu alanda okuması olmuştur. Bu kısmen kendi eğitim tecrübemden kısmen de eğitimci bir ailenin cocuğu olmamdan kaynaklanmakta olabilir, her bireyin kendi potansiyelini açığa cıkarması gerektiğine hep inandim.
Üniversite eğitimim boyunca, yazım ve düzeltme konusuna olan yatkınlığım sebebiyle, Ontario Gazetesi yönetim kuruluna seçildim. Okul dışında da çeşitli vakıf ve sağlık kuruluşlarında (Heart and Stroke Foundation, SARI Therapeutic Riding, and the Cancer Society) gönüllü olarak calıştım. Hatta, bu amaçla Peru'daki okul ve kliniklerle de gönüllü çalışmak üzere seyahat ettim. Mezuniyet sonrasında, okullar ile toplum arasında tolerans ve çözüme yönelik Şiddet Önleme konulu bir Liderlik Ödülü ile onurlandırıldım. 
Kanada eğitim sistemi hakkındaki bilgim ve yazı dilimin kuvvetli olması sebebiyle Kanada Üniversite basvurularında Akademik Danışman olarak calışmaya başladım. Danışmanlık yaptığım bu süre zarfında, lisans, lisansüstü veya doktora aşamasında desteğe ihtiyaç duyan birçok öğrencinin kompozisyonlarında yönlendirme yapıp, arzu ettikleri kurumlardan kabul almalarına katkıda bulundum.

Murat Koçak, CC Kanada Eğitim Danışmanlık Profil Resmi.

MURAT CEM

Toronto / İstanbul

İstanbul Hisar Okulları’nda Lise eğitimimi tamamladıktan sonra Kanada'da Toronto Üniversitesi’nde Rotman İdari Bilimler bölümünden mezun oldum. Yöneticilik ana dal, finans yan dal okumuş birisi olarak, çok değerli bilgilerle donanmiş olsam da, sonrasında yazılım ve ağ tasarımı konularında kendimi geliştirdim. Ancak, hayata dair en önemli tecrübemi C&C kariyerimde edindim. Ailelerin farklı hikayeleri beni oldukça etkiledi, ufkumu daha da açti ve mevcut değerlerimi güçlendirdi. Kanada’ya göçmen olarak gelmiş birisi olarak, şahsen ben de farklı kültürleri bünyesinde başarı ile barındıran bu ülkenin bir vatandaşı olmanın gururunu hissediyor ve benzer yolda ilerleyenlere katkıda bulunmaktan çok keyif alıyorum.

Kendimle ilgili öne çıkan en önemli özelliğim, empati – diğerlerinin ne hissettiklerini anlama ve paylaşma - diyebilirim. Kesinlikle, bu kurumda kalmamı sağlayan ana özellik budur. Türk ve Kanada eğitim sisteminin her ikisini de deneyimlemiş birisi olarak, bir ülkeye ilk kez gelenlerin hislerini ve endişelerini gayet iyi anlayabiliyorum. Üniversite ve Kolej basvurularında Akademik Danışman olarak rol aldığım günden bu yana, öğrencilerin sadece ilgi duydukları alanda kabul almalarına yardım etmiyor, aynı zamanda kendilerine en uygun programı seçmelerine çalışıyorum. En önemli amacımız, öğrencilerin verdikleri kararlarından her daim mutlu olmaları ve seçtikleri alanda başarılı olacakları konusunda kendilerine inanmalarıdır. Genç nesillerin kendileri için verdikleri kararın bir parçası olmak, bu iş alanındaki en önemli motivasyonum diyebilirim.

Küçük yaşlardan beri basketbol, tırmanma ve güreş gibi farklı alanlarda spor yaptım ve gitar çaldım. Tüm bu aktiviteler bana sadakat, güvenilirlik, kararlılık ve metodik olmanın önemini öğretti. Bu edinimlerimi aktarmaya çalıştığım C&C’deki ana gorevim, iletişim ve proje yönetimi olup, sizlere, bir sonraki projenizde, hayalinizde, yaşam hedefinizde elimden gelenin en iyi şekli ile yardımcı olmaktır.

bottom of page