top of page
  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube

Kanada'da Kolej Eğitimi

Kolej (College) konsepti hem eğitim sırasında network anlamında, hem de vatandaşlığa giden yolda sizin için doğru bir seçenek olabilir. Kolejlerde eğitim ikiye ayrılır. Üniversite sonrasında gidilebilecek 1 veya 2 yıllık, tezsiz yüksek lisans diyebileceğimiz uzmanlık programlarının yanı sıra lise mezuniyeti sonrasinda, 2, 3 veya 4 yıllık "full time college program" konusunda size uygun bir programa ön-kayıt yaptırıp, okuldan “acceptance letter” almanızı sağlayabiliriz. Önceliğimizi sizin belirleyeceğiniz konulara verip, uygun bir program listesi (short list, içerik, başlama zamanı, fiyat) yollayabilir ve sonrasında da dil seviye belirleme, ön kayıt, ders seçimi vs. konuları netleştirip, kaydınızı tamamlayabiliriz. Egitim ücreti, devlet kolejlerinde yıllık 16.000 - 21.000 CAD civarında olup yaşam maliyetleri kişisel tercihlere göre değişmektedir.

 

Seçenek 1: Kapsamlı KOLEJ Hizmeti

 

Vize Öncesi Hazırlık

Sizden istenen dokumanlari bizle paylaşırken, biz de bu arada, size uygun Kolej ve Programlari içeren tercih listenizi netleştirebiliriz.

  • İlk etapta, size uygun olan bir günde zoom görüşmesi yaparak seçeneklerinizi içeren Kolej Programları hakkinda teknik bir sunum aracılığı ile bilgi vermek isteriz. Sizin akademik geçmisiniz, Kanada ile ilgili bilgi birikimimiz ve lokal Kanada tecrubelerimizi de kullanarak danismanlik vererek ilk aşamaları beraber geçiyoruz.

  • Sizlerin, gocmenlik stratejisine karar verip yola çıkıyoruz ve vakit kaybetmeden ingilizce seviyenizi ihtiyacınıza uygun olarak belli bir noktaya getiriyoruz, gerektiği takdirde şartlı kabul alarak akademik planlamasına başlıyoruz. 

  • Bir sonraki adım, sizin program seçiminiz ve gidebileceğiniz alternatif okullari sizlere anlatmak, aralarındaki farklılığı ve giden öğrencilerin profillerini de göz önüne alarak sizin hangi bölgede yaşayacağınıza karar vermek. Açıkçası biz önümüzdeki hazır bir listeden size herhangi bir bölüm satmıyoruz, mevcut tüm seçeneklerden size uygun olanını beraber analiz edip önümüzdeki yıllarda alacağınız ders içeriklerine kadar bakıp seçeneklerden oluşan bir Excel Listesi hazırlıyoruz.

  • Sonrasındaki işimiz, standard okul başvurusu ile kabul işlemlerinin takibini yapmak ve nihayetinde kabul almanıza yardımcı olmak. 

 

Vize Sonrası Hazırlık

Tüm bunların yanısıra, bizi Kanada’daki “lifesetter” olarak görebilirsiniz, ev lokasyonu seçiminden, ehliyet kursu, sigorta, araba alım, banka, telefon vs abonelik gibi konularda önerilerde bulunup kontak bilgisi sağlayabiliriz. 

 

Sıra vizeye geldiğinde siz ya da biz işimizi her ne kadar tam ve bütün yapsak da vizenizin olumlu sonuçlanması Kanada Hükümetinin yetkili kıldığı bir vize memurunun insiyatifinde. Vize memurunun olumlu görüşünü almak için elimizden geleni yapıyoruz, ve vizeniz çıktıktan sonra da uçuş planlamanız ve burada yaşamınıza dair her türlü konuda destek oluyoruz. Kimi aileler köpeğini nasıl getireceğini sorarken kimi aileler de nerede nasıl ev tutup, araba kiralayıp, aşı olup, ev döşemesinden mutfak alışverişine kadar detay konularda yardım istiyor. 

 

Kanada’ya Gelince:

Kanada'ya geldiğiniz takdirde de oryantasyon anlamında yine destek vermeye devam ediyoruz, size şehrin farklı yerleri hakkında bilgi verip toplu taşıma kartı aldırıp, banka hesabı açtırıp, konsolosluğa bilgi vermek ve ehliyet, sigorta, telefon sim kartı konularında yardım ediyoruz. Hatta daha Türkiye'de iken uçağa biniş öncesi sizlere e-sim kartı temin edebiliyoruz..

 

* Bu Kapsamli Kolej hizmetimizin ücreti 2,000 CAD olup peşin alınmaktadır.

 

Seçenek 2: Ekonomik KOLEJ Hizmeti

 

İlk etapta, size uygun olan bir günde zoom görüşmesi yaparak Kanada’daki şehirler hakkında genel bilgi veriyoruz. Akabinde, karar kıldığınız şehirlerdeki Kolej isimlerini paylaşıyor ve sizden başvurmayı planladığınız her okuldan 2-3 seçenek belirlemenizi istiyoruz.

 

Sonrasında, standard kayıt ve kabul işlemlerini başlatıp, takibini yapıyor ve kabullerinizi alıyoruz. Vize onayınız ve uçuş planlamanız sonrasında da size sağlık sigortası ve telefon sim kart temini konularında da yardımcı oluyoruz.

 

* Bu Ekonomik Kolej hizmetimizin ücreti 1,200 CAD olup peşin alınmaktadır.

Kolej
bottom of page